woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۶:۲۵

كلار نام شهر و تپه باستاني در محدوده كلاردشت امروزي است. تپه كلار يكي از ديدني ها و آثار تاريخي بخش كلاردشت است كه نقش مهمي در روشن شدن ابهامات باستان شناسي حاشيه جنوبي درياي خزر دارد، از اين رو تپه كلار را بهشت كاوشگران ناميده اند. جام طلايي دو شير يا جام كلاردشت يكي از آثار باستاني است كه در تپه كلار كشف شده است. قدمت اين جام حدود ۸۰۰ سال پيش از ميلاد است. جام طلايي كلاردشت در تهرانموزه ي ايران باستان نگهداري مي شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل كلاردشت ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي كلاردشت هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كلاردشت به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۶:۰۸

روستاي ابيانه در ۴۰ كيلومتري شمال غربي نطنز از استان اصفهان در دامنه كوه كركس روستايي بس كهن و ديدني واقع است به نام ابيانه. روستاي ابيانه را به اعتبار آثار و بناهاي تاريخي پرتنوعش بايد از زمره استثنايي ‏ترين روستاهاي ايران به شمار آورد. شكوه معماري بومي و سرشار از زيبايي روستاي ابيانه، آن را در شمار نمونه‏ هاي كم نظيرو از اماكن ديدني اصفهان و از ديدني‏هاي ايران درآورده است. ابيانه نقطه ‏اي خوش منظره و خوش آب و هوا و داراي موقعيت طبيعي مساعدي است. در دوره صفويه هنگامي كه شاهان صفوي براي ييلاق به نطنز مي‏رفتند بسياري از نزديكان آنها و درباريان ترجيح مي‏دادند در ابيانه اقامت كنند.شمار خانه ‏هاي روستاي ابيانه در سرشماري سال ۱۳۶۱ برابر با ۵۰۰ واحد برآورد شده. اين خانه‏ ها تماما بر روي دامنه اي در شمال رودخانه برزرود بنا شده است به صورتي كه پشت بام مسطح خانه‏ هاي پايين دست، حياط خانه‏ هاي بالادست را به وجود آورده است و هيچ ديواري هم آنها را محصور نمي‏سازد. در نتيجه، روستاي ابيانه در وهله اول روستايي چند طبقه به نظر مي‏آيد كه در بعضي موارد تا چهار طبقه روستاي ابيانه را مي‏ توان مشاهده كرد. اتاقهاي ابيانه به پنجره ‏هاي چوبي ارسي مانند مجهزند و اغلب داراي ايوانها و طارميهاي چوبي پيش آمده مشرف بر كوچه ‏هاي تنگ و تاريك‏ اند كه خود به صورت مناظر ديدني و جالبي درآمده‏ اند. نماي خارجي ديوارهاي خانه‏ هاي ابيانه با خاك سرخي كه معدن آن در مجاورت روستاست پوشيده شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ابيانه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ويونا ابيانه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري روستاي  ابيانه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۵:۵۱

شهر قمصر يكي از ديدني ترين شهرهاي استان اصفهان مخصوصا در فصل بهار است. قمصر يكي از قطب هاي توليد عرقيات گياهي و گلاب در ايران است؛ كه گلاب شهر قمصر حتي در كشور هاي خارجي نيز شناخته شده بوده و داراي شهرت جهاني مي باشد. شهر قمصر همه ساله به خصوص در ايام گلابگيري كه از اواسط ارديبهشت آغاز شده و تا اواخر بهار ادامه دارد، پذيراي هزاران گردشگر است. در اين ايام تمام شهر قمصر پوشيده از درختان زيبا و رنگارنگ، همراه با بوي مطبوع و دلنشين گلاب و گل هاي محمدي است. برگزاري ساليانه جشنواره گل و گلاب در اين فصل در قمصر نيز خود باعث جلب گردشگران بسياري مي شود. شهر قمصر واقع در 25 كيلومتري جنوب شرقي كاشان و از جمله مناطق ييلاقي و خوش آب وهواي اطراف كاشان مي باشد.علاوه بر مراسم سنتي گلاب گيري كه شهرت جهاني دارد ودر ارديبهشت ماه هر سال در قمصر بر پا مي گردد ، ابنيه تاريخي همچون مسجد ميانده ،بقعه پير داوود، بقعه پير سليمان و چندين اثر و ابنيه تاريخي ديگر در اين ناحيه جلب توجه مي نمايد. امكانات رفاهي، نزديكي اقامتگاه بوم گردي كوشك آقا محمد قمصر، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ  هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر قمصر به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۵:۲۷

هنگامي كه در متين‌آباد هستيد بايد برنامه‌ريزي كنيد كه هم ديدني‌هاي كوير را از دست ندهيد و هم از موقعيت پيش آمده براي ديدار از زيبايي‌هاي شهرهاي اطراف استفاده كنيد. براي نخستين روز، روستاي ابيانه مي‌تواند يكي از خاطره انگيزترين انتخاب‌هاي شما باشد. بعد از آن مي‌توانيد به كاشان سري بزنيد؛ در كاشان خانه‌هاي تاريخي چون خانه بروجردي‌ها و طباطبايي‌ها، باغ فين و... در انتظار شماست. نطنز انتخاب بعدي شما خواهد بود؛ در نطنز بعد از گذر از روستاهاي كويري و سپس كوهپايه‌اي مي‌توانيد بازديد خود را از مسجد جامع، بازار محلي و كارگاه صنايع دستي آغاز كنيد. همچنين مي‌توانيد قلعه و گنبد سيدواقف را هم ببينيد و مسير را به سمت روستاي كوهستاني طامه كه تنها مركز توليد گلابي اصيل نطنز (تحفه نطنز) است، ادامه دهيد. از جمله نقاط طبيعي اطراف متين‌آباد مي‌توان به كوه‌هاي «يخاب» اشاره كرد. صعود به قله يخاب با ارتفاع ۱۷۰۰ متري از سطح دريا و مشاهده مناظر كوير «بند ريگ»، «دشت كرشاهي» و «درياچه نمك مسيله» بي‌شك از مهم‌ترين جاذبه‌هاي منطقه محسوب مي‌گردد. از آثار باستاني منطقهمتين آباد مي‌توان به «قلعه كرشاهي» و «قلعه سردار»  اشاره كرد كه در دامنه‌هاي كوه يخاب و در ۳۰ كيلومتري شمال محل كمپ واقع شده‌اند. همچنين مسيرهاي آفرود كرشاهي به سفيد آب در پارك ملي كوير و مسير پشت ريگ به مرنجاب مي‌توان اشاره كرد كه براي علاقه‌مندان به رانندگي آفرود و خارج از جاده از جذابيت‌هاي زيادي برخوردار است.امكانات رفاهي، نزديكي متين آباد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو كمپ متين آباد هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر متين آباد به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۵:۰۷

خانه تاريخي عباسيان در كوي سلطان امير احمد شهر كاشان در خيابان علوي واقع شده است. خانه قديمي  عباسيان از برجسته ترين آثار معماري اسلامي ايراني بوده و توسط مرحوم سيد ابراهيم تاجر كاشاني در مجاورت خانه طباطبائي ها و بقعه سلطان امير احمد احداث گرديده است. خانه تاريخي عباسيان با وسعت 5000 مترمربع و زيربنا حدود 7000 مترمربع در 5 طبقه داراي سبك معماري گودال باغچه است به طوري كه خانه عباسيان پايين تر از سطح كوچه مي باشد. خانه عباسيان كه در سال 1374 مرمت و سال 1377 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.امكانات رفاهي، نزديكي اقامتگاه سنتي نه چم كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو كمپ متين آباد كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۴۰

يكي از با شكوه ترين و زيباترين بناهاي اسلامي كاشان از آثار دوره قاجاريه، مسجد و مدرسه آقا بزرگ مي باشد. مسجد تاريخي متعلق به ملا مهدي نراقي ملقب به آقا بزرگ در بافت قديمي شهر خيابان فاضل نراقي مجاور با بقعه خواجه تاج الدين واقع گرديده است. مسجد و مدرسه آقا بزرگ تاريخي عظيم با تلفيق مسجد و مدرسه داراي 2 صحن فوقاني و تحتاني، 3 شبستان، حجره هايي براي سكونت طلاب و همچنين گنبدي آجري بر روي 8 پايه عظيم با كاشي كاري و مقرنس كاري خاص كه يكي از بزرگترين گنبدهاي آجري معماري اسلامي به شمار مي آيد. مسجد آقا بزرگ در سال 1330 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.  امكانات رفاهي، نزديكي خانه نقلي كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خانه نقلي كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۱۸

در ميانه بازار تاريخي كاشان در خيابان باباافضل تا دروازه دولت، يكي از جالب ترين و شاخص ترين بناهاي معماري ايران به نام تيمچه يا كاروانسرا امين الدوله قرار گرفته است. تيمچه تاريخيامين الدوله طويل و عريض در 3 طبقه، با يك فضاي مياني وسيع سرپوشيده با حجره هايي پيرامونتيمچه امين الدوله كه محل خريد و فروش اجناس گرانبها مي باشند، توسط فرخ خان غفاري ملقب به امين الدوله در دوره قاجار ساخته شده و با هنر استاد علي مريم معماري گرديده است. در سال 1353 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خانه رز كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو اقامتگاه سنتي فانوس ويونا كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۰۰

در 7 كيلومتري شمال شهر كاشان و 3 كيلومتري غرب آران و بيدگل منطقه نوش آباد قرار گرفته است. در سال 1383 شهر زيرزميني نوش آباد يا به گويش محلي اويي در عمق زمين كشف گرديده و سال 1385 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است. شهر زير زميني نوش آباد دست ساخته منحصر به فرد كه بزرگترين شهرزيرزميني جهان به شمار مي آيد متعلق به دوره ساساني بوده و قدمتي 1500 ساله دارد. شهر زيرزميني نوش آباد با وسعت 2 هكتار داراي عمق 4 تا 18 متري از سطح زمين و در 3 طبقه در گذشته به عنوان پناهگاه و براي حفظ جان مورد استفاده قرار مي گرفته است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل آپارتمان مريم كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل نگارستان كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۴۰

در 6 كيلومتري مركز شهر كاشان، جنوب شرقي باغ تاريخي فين چشمه سليمانيه قرار گرفته است. چشمه سليمانيه با 12 سنگ آب و 14 حلقه چاه، جزء قنات محسوب مي شود و از صخره هاي كوهي به نام دندانه از دل زمين مي جوشد و تامين كننده آب باغ فين مي باشد. در گذشته معتقد بودندچشمه سليمانيه از معجزات سليمان نبي بوده است به همين دليل به حضرت سليمان نسبت داده اند منسوب به سليمان نبي .به دليل داشتن املاح خاصي براي آشاميدن مناسب نيست.امكانات رفاهي، نزديكي هتل درب باغ كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سنتي نگين كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۲۴

يكي از مشهورترين باغ هاي تاريخي ايراني متعلق به دوره صفويه باغ فين در جنوب غربي كاشان، 9 كيلومتري مركز شهر در انتهاي خيابان امير كبير مي باشد. باغ فيناز آثار دوره اسلامي كه حمام فين در باغ فين واقع شده با مساحت 23000 مترمربع در 2 كيلومتري تپه باستاني سيلك از مهمترين نقاط توريستي كاشان به شمار مي آيد. باغ فيناز لحاظ باغ آرايي و آب رساني بسيار اهميت دارد .امكانات رفاهي، نزديكي خانه مرشدي كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو اقامتگاه سنتي درب باغ كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]