مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۷:۰۶

آبشار شملكان در جوار روستاي شملكان در نزديكي اروميه واقع شده. در بسياري از كتب و نشريات نام آبشار شملكان را به اشتباه شلمكان عنوان كردند كه صحيح نيست. نحوه دسترسي به آبشار شملكان عمدتاً از طريق روستاي بند است ولي از دامنه هاي روستاي سير هم مي شود به آبشار شملكان رسيد كه البته در اين مسير مي شود از قلعه اي تخريب شده كه فقط چند ستون از آن باقيمانده را هم مشاهده كرد. دامنه هاي آبشار شملكان هم از سرسبزي خوبي برخوردار بوده و در فصل مناسب مي شود از نوعي سبز كوهي بنام شنگ (يمليه) هم بهرمند شد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي اروميه ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اروميه هنگام بازديد ازجاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۶:۵۴

در داخل حصار قلعه شهر ماكو خانه اي قديمي قرار دارد كه نگاه هر رهگذري را به خود جلب مي كند ،خانه سفر قلي خان از خشت خام ولي با قدمت حدود 160 سال كه به دوران قاجار باز مي گردد. خانه سفر قلي خان از آن علي اكبرخان نوه پسري علي خان است كه يادگاري از روزگار سپري شده قديم مي باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي ماكو ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي ماكو هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر ماكو به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۶:۳۸

دروازه سنگي خوي در جنوب بازار خوي قرار دارد و متعلق به دوران ايلخانيان است.دروازه سنگي، دروازه اي باز مانده از حصار قديمي شهرستان خوي ‌است بعضي از مورخين دروازه سنگي  را به دوره ايلخانيان نسبت مي‌دهند، ولي منابع ديگر با توجه به سبك معماري مقايسه با آثار باقي مانده قاجاريه در تبريزو خود شهر خوي دروازه سنگي را مربوط به دوره قاجار مي‌دانند.دروازه سنگياز حيث جنس ساختمان با دو نوع مصالح مقاومت ساخته شده است، ضلع شمالي دروازه سنگي با آجر ساخته شده و سمت جنوبي دروازه سنگي كه ازسنگهاي تراش خاكستري و سياه مي‌باشد با تركيبات موزون و هماهنگ نماسازي شده است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل زمرد خوي، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خوي به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۶:۲۶

مسجد مطلب خان خوي در مركز شهر خوي واقع شده است. مسجد مطلب خان روباز در دوره ايلخاني ساخته شده و پس از ويراني در اوايل دوره قاجار تجديد بنا شده است. مسجد مطلب خان شبستان بزرگ روباز مربع شكل دارد كه دور تا دور آنرا حجره هاي دو طبقه و شاه نشين هاي رفيع و ايواني عظيم احاطه كرده است. جبهه بيروني و دروني مسجد مطلب خان آجري فاقد هر نوع تزئينات مي باشد، فقط قسمت فوقاني شاه نشين بالاي محراب ورودي شبستان، با مقرنس هاي درشت گچي آرايش داده شده است. قسمت هاي داخلي ايوان و طرفين ورودي مسجد مطلب خان را بوسيله آجرچيني (با پس و پيش آوردن آجرها) حالت سايه روشن دلپذيري به مسجد مطلب خان داده اند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خوي، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي خوي هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خوي به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۵:۴۷

كندوان در استان آذربايجان شرقي و در شهر اسكو قرار گرفته است و از آن جاكه در دل صخره ها ساخته شده است، به روستاي صخره اي ايران مشهور است. معماري روستاي كندوان و جاري بودن زندگي مردم در قالب بافت قديمي يك استثنا در دنيا به حساب مي آيد.چرا كه ديگر در تركيه و آمريكا كسي در كاپادوكيه و داكوتا زندگي نمي كند. كندوان روستايي است بنا شده در صخره و تنها سازه روستاي كندوان را سنگ ها تشكيل مي دهند.خانه ها هرمي شكل هستند و براي دام ها نيز حفره هايي در سنگ ها بنا شده است.خانه هاي سنتي و باستاني كندوان از نظر نوع معماري در ايران نظيرندارندو به عقيده تعدادي از محققين احداث اين خانه ها به قرن ۷ هجري همزمان با يورش مغول ها برمي گردد.معماري روستاي كندوان و جاري بودن زندگي مردم در قالب بافت قديمي روستاي كندوان يك استثنا در دنيا به حساب مي آيد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل لاله كندوان شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كندوان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كندوان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۵:۳۰

قدمت مسجد جامع به دوران صفوي برميگردد.مسجد جامع قبل از حمله روس ها به ايران ۴۵ متر مناره داشت كه در سال ۱۳۲۰ در اثر بمبارن روس ها آسيب ديد و در سال ۱۳۳۰ فروريخت درحياط مسجد جامع درخت داغداغان ۳۰۰ ساله وجود داشت كه توسط امناي مسجد قطع شد.مسجد جامع در سال ۱۳۹۳ بازسازي شد . مسجد جامع قبلا به نام مسجد شاه عباس شناخته مي شد چون به دستور اين شاه همزمان با حمام شاه عباس ساخته شده بود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي كليبر، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آنزا كليبر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كليبر به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۵:۱۷

چشمه آبرس در حدود 11 كيلومتري شمال سراب در قريه‌اي به نام آبرس واقع شده است. آب چشمه آبرس توأم با گاز از زمين خارج مي‌شود و حوضي را تشكيل مي‌دهد، كه اهالي از آن براي استحمام استفاده مي‌كنند.دماي آب چشمه آبرس 29 درجه سانتي‌گراد ميباشد.اطراف چشمه آبرس از سنگهاي آتشفشاني بوده و عامل تشكيل چشمه به احتمال زياد آتشفشاني است.آب چشمه آبرس با آب رودخانه مخلوط شده و حرارت آب چشمه پائين مي‌آيد چشمه آبرس در رديف آبهاي كلرورسديم و سولفات كلسيم ولرم  ميباشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي سراب ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي سراب هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سراب به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۵:۰۲

يكي از زيباترين ديدني‌هاي طبيعي در شهرستان مرند، آبشارپيربالا در شهرستان مرند است كه در روستايي به نام پيربالا و در ۱۸ كيلومتري از مرند قرار دارد. روستايي كه آبشار درون آن قرار دارد، در بين يك دره‌ي وسيع و در دهانه‌ي دو رودخانه واقع شده و همين از مهم‌ترين دلايلي است كه روستاي پير بالا را به منطقه‌اي با چشم‌اندازهاي زيبا و تماشايي تبديل ساخته است. ارتفاع آبشار پير بالا نزديك به ۱۰ متر است و در راه رسيدن به آبشار پير بالا بايد مسيري فوق‌العاده و خيره‌كننده را طي كرد كه براي طبيعت‌گردان و علاقه‌مندان به پياده‌روي، مناسب است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي مرند، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي مرند هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مرند به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۴:۵۰

كليساي سن استپانوس يا كليساي استفانوس مقدس، دومين كليساي مهم ارامنه در كشور در شش كيلومتري روستاي دره‌شام و پانزده كيلومتري غرب جلفا در آذربايجان‌شرقي است.«سن استپانوس» يا «سن استفان»، اولين شهيد راه مسيحيت است كه در بيت‌المقدس توسط يهوديان سنگسار شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل چيپال جلفا، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي جلفا هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر جلفا به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۴:۳۸

كاروانسراي خواجه نظر يا عباسي يكي از ۹۹۹ كاروانسراي بنا شده در زمان حكومت «شاه عباس صفوي» است كه در پنج كيلومتري جلفا واقع شده است. مي‌گويند كه «خواجه نظر» يكي از ارامنه معتبر در جلفا بوده است كه در تجارت ترقي كرد و نزد «شاه عباس كبير» جايگاه و اعتباري پيدا كرد و به همين دليل«شاه عباس» خواجه نظر را كلانتر  ملت ارامنه كرد و به افتخار وي در جلفا دو كاروانسراي بزرگ در دو طرف رودخانه ارس بنا كرد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي جلفا ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آلتين جلفا هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر جلفا به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]