woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۳۶

شهرستان زيباي رشت مهم ترين منطقه‌ي استان گيلان بوده و شهر رشت سرسبز و زيبا را هيچ قلمي ياراي توصيف ندارد و فقط بايد به نظاره نشست, چشم اندازها و مناظر طبيعي رشت به قدري پرجلوه و باشكوه هستند كه توان توصيف را از هر كس گرفته و فقط ديدن را يادآور مي ‌شوند, به نوشته برخي از محققان؛ رشت در پيش از اسلام و دست كم در دوره ساسانيان وجود داشته است, در زماني ‌كه حكومت ساساني رو به فروپاشي مي ‌رفت، ‌حكمراني مستقل اين ديار را گيلان‌شاه مي ناميدند, پس از غلبه اعراب بر ايران، اولين بار، كه نامي از رشت به ميان آمد، سال ۶۱ هجري قمري بود, رشت به سبب ريزش باران‌هاي ريز و يكريز (باران ريزه) به شهر باران‌هاي نقره‌اي لقب داده شده است, در اساطير ايران باستان الهه باران تيشتر نام دارد و احتمال مي‌رود واژهٔ رشت صورت تغيير يافته تيشتر باشد، چرا كه آثار بازمانده از فرهنگ ايران باستان در گوشه‌هايي از فرهنگ بومي گيلان نمودهايي كم رنگ به جاي گذاشته‌است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي رشت به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر رشت استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كادوس رشت هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر رشت را نيز به همراه دارد.  

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۲۰

اگر از پاي شيطان كوه حدود هزار پله بالا برويد به بام سبز لاهيجان مي‌رسيد. وقتي به بام سبز برسيد چيزي كه بيشتر از همه توجه‌تان را جلب مي‌كند شهربازي و كافه‌ها و رستوران‌ها و غرفه‌هاي صنايع دستي اطرافش است. از بام سبز چشم‌انداز زيبايي از شهر و مزارع چاي پيش رويتان خواهد بود. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل دهدار لاهيجان به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر لاهيجان استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي لاهيجان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر لاهيجان را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴:۰۵

شيطان كوه در شرق لاهيجان قرار دارد و واقعيت اين است كه شيطان كوه سرسبز هيچ ربطي به شيطان ندارد. درباره علت نامگذاري شيطان كوه اطلاعات دقيقي وجود ندارد، اما عده‌اي معتقدند نام شيطان كوه شاه‌نشين‌كوه بوده و به تدريج در طول تاريخ تغيير كرده و امروز شيطان‌كوه ناميده مي‌شود.در امتداد شيطان كوه آبشار زيبا و پر آبي روان است كه از پمپاژ آب درياچه‌ مصنوعي پايين كوه تغذيه مي‌شود و شما مي‌توانيد همين‌طور كه از پله‌هاي شيطان كوه بالا مي‌رويد از شنيدن صداي آبشار لذت ببريد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي لاهيجان به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر لاهيجان استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ابريشمي لاهيجان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر لاهيجان را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۳۷

مجموعه تاريخي، تفريحي بيستون از آثار باستاني ايران واقع در حدود بيست و هفت كيلومتري شهر كرمانشاه در غرب ايران است. كه به عنوان بزرگ‌ترين سنگ‌نوشته تاريخ و تمدن بشر در سي‌امين اجلاس كميته ميراث جهاني يونسكو مطرح و به اتفاق آرا به ثبت جهاني رسيد. طولاني‌ترين كتيبه حجاري شده جهان و رمزگشايي خط ميخي جهان با استفاده از كتيبه بيستون ، محوطه تاريخي بيستون را در جهان بي‌نظير كرده است. محدوده بيستون با يك هزار و ۶۵۰ هكتار وسعت و حريم ۳۶ هزار هكتاري داراي ارزش‌هاي تاريخي، طبيعي و زيست محيطي متنوع و فراواني است كه هر يك به تنهايي در فهرست ميراث جهاني مي‌توانند ثبت شوند، اما آنچه بيستون را در جهان معرفي مي كند، كتيبه بزرگ داريوش است كه به ۵۲۰ سال پيش از ميلاد برمي‌گردد. آثاري كه در پرونده بيستون براي ثبت در فهرست ميراث جهاني معرفي شدند شامل كتيبه بيستون، مجسمه هركول، ديواره فرهادتراش، بناي ساساني، كاروانسراي ايلخاني، كاروانسراي بيستون، نقش برجسته بلاش، محوطه تاريخي پارت و سراب بيستون است كه به عنوان عرصه تاريخي با مركزيت كتيبه بيستون پيشنهاد شده بود. بر اساس مستندات موجود در حال حاضر حداقل 28 اثر ثبت شده در محدوده بيستون قرار دارد و كاوش‌هاي باستان شناسي نشان از آن دارد كه  ، سابقه سكونت دشت بيستون را 70 هزار سال تخمين زده كه در اين دوره، زندگي به صورت متوالي جريان داشته است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل كوروش كرمانشاه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كرمانشاه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل راه كربلا كرمانشاه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كرمانشاه را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۱۹

باغ گل‌ها به عنوان يكي از منحصربه‌فردترين پارك گل‌ها در كشور، در شهر كرمانشاه تاسيس شده است. باغ گل كرمانشاه در زميني ۵ هكتاري با قابليت كشت ۴ هزار گونه گياهي و نيز ۴ باغ گل‌هاي ايراني، ژاپني، فرانسوي و ايتاليايي ساخته شده تا شهروندان در فصل بهار و تابستان شاهد رويش گل‌هاي بهاري باشند. از اين ميزان مساحت، ۱۲ هزار متر مربع براي طراحي معابر دسترسي و ۳۵۰۰ متر مربع نيز براي طراحي آب‌نما به كار رفته است. اغلب گياهان موجود در باغ گل‌ها با استفاده از بذر درجه يك هلندي در محل باغ كشت شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل آزادگان كرمانشاه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كرمانشاه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل رسالت كرمانشاه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كرمانشاه را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۳:۰۳

سراب نيلوفر در چهارده كيلومتري شمال غربي شهر كرمانشاه، در ابتداي منطقه سنجابي و در دامنه كوه «كماجار» قرار دارد. سراب نيلوفر به صورت استخر وسيعي، مملو از گل‌هاي نيلوفر است. غنچه‌ها و برگ‌هاي اين گل‌ها سر از آب برآورده و سطح وسيعي از سراب را پوشانده است. سراب نيلوفر ظرفيت بهره‌دهي آب فراوان دارد و براي پرورش ماهي نيز مناسب است. در سال‌هاي اخير جهت رفاه بازديدكنندگان در اطراف سراب نيلوفر ، تأسيسات و پاركي احداث شده است.سراب زيباي نيلوفر داراي چند چشمه جوشان است كه آب سراب نيلوفر را تامين مي كند. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل لاله بيستون كرمانشاه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كرمانشاه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جمشيد كرمانشاه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كرمانشاه را نيز به همراه دارد. 

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۲:۴۴

طاق بستان مجموعه‌اي از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌هاي دوره‌ ساساني است كه در شمال‌غربي شهر كرمانشاه در غرب ايران واقع شده است.وجود كوه و چشمه در طاق بستان ، آن را به گردشگاهي روح‌فزا تبديل نموده كه از زمان‌هاي ديرين تا به امروز مورد توجه بوده است.طاق بستان در زبان بومي (كردي) طاق وسان گفته مي‌شود. سان به معني سنگ مي‌باشد و به اين ترتيب طاق بستان طاق سنگي معني مي‌دهد.  مجموعه طاق بستان در قرن سوم ميلادي ساخته شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي كرمانشاه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كرمانشاه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارسيان كرمانشاه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كرمانشاه را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۲:۲۸

عمارت آصف در سه دوره تاريخي ساخته شده و به شكل و شمايل امروزي اش كه بنايي است پرهيبت و جدا افتاده از تاريخ تبديل كرده است. احداث بناي اوليه به دوره صفوي برمي گردد و قسمت هاي ديگر عمارت زيبا وتاريخي آصف در دوره قاجار و پهلوي به آن اضافه شده. جايي مخصوص زندگي اعيان كه اين روزها درهايش به روي عموم بازشده. جذابيت هاي عمارت آصف به همينجا محدود نمي‌شود و حمام داخل عمارت آصف و نقش و نگارهايش و موزه مردم شناسي عمارت آصف قشنگي‌هايش را چندبرابر كرده. عمارت آصف در خيابان امام خميني واقع است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل جهانگردي سنندج به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر سنندج استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سنندج را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۲:۰۷

يكي از اصلي ترين جاهاي گردشگري سنندج، كوه آبيدر است. آبيدر يعني جايي كه آب زياد از آن بيرون مي‌آيد و اين وجه تسميه به خاطر چشمه هاي زيرزميني فراوان منطقه آبيدر است. نزديك بودن منطقه آبيدر به سنندج و بلند بودن منطقه آبيدر و منظره زيبايي كه از شهر دارد، به علاوه باغ‌ها و چشمه هاي طبيعي‌اش و قرار گرفتن بزرگترين سينماي روباز در آبيدر باعث محبوب بودنش شده است. مجموعه آبيدر در انتهاي خيابان آبيدر واقع شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي سنندج به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر سنندج استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل شادي سنندج هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سنندج را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۱:۵۰

روستاي شوي در 7 كيلومتري شمال غرب بانه واقع شده و يكي از قديمي‌ترين و پرجمعيت‌ترين روستاهاي اين منطقه مي‌باشد. روستاي شوي در داخل دشت شوي واقع شده است و اين دشت با مساحت نزديك به 2000 هكتار، بزرگ‌ترين دشت بانه است در ضمن روستاي شوي يكي از پرآب‌ترين روستاهاي بانه نيز مي‌باشد. قبل از انقلاب روستاي شوي مركز برنجكاري در بانه بوده است و در شاليزارهاي روستاي شوي برنج مرغوبي توليد مي‌شده است. در روستاي شوي به دليل وجود آب كافي و خاك حاصلخيز، كشاورزي رونق دارد و باغ‌ها و جاليزهاي روستاي شوي در منطقه مشهور است. روستاي شوي به دليل برخورداري از چشم‌انداز زيباي كوه، جنگل، رودخانه، معماري ويژه و همچنين قلعه و سد باستاني (متعلق به دوره اشكانيان)، يكي از مقاصد گردشگران محسوب مي‌گردد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل آريان بانه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بانه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بانه را نيز به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]