woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۱:۳۴

درياچه سد بانه در مسير جاده سقز به بانه در 10 كيلومتري شهر بانه قرار دارد و زيبايي خاصي به اين منطقه بخشيده است به ويژه آن كه منظره زيباي درياچه سد بانه از فراز گردنه خان نمايان مي‌باشد. پوشش جنگلي اطراف درياچه سد بانه از مكان‌هاي عمده جذب گردشگران است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي بانه به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بانه استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاله بانه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بانه را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۱:۱۶

پل تاريخي گاران يكي از بناهاي تاريخي استان كردستان است و در نزديكي شهر مرويان قرار دارد. پل گاران روي رودخانه‌اي به همين نام بنا شده و يكي از جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري شهرستان مريوان و همچنين استان كردستان به حساب مي‌آيد. پل گاران داراي 2 دهنه 6 ضلعي در ميان رودخانه و دو پايه متصل به ارتفاع طرفين رودخانه است و سه دهنه دارد كه طول آن 42 ، عرض 9 و نيم و ارتفاع آن 6 متر است.در ساخت پل تاريخي گاران از ملات، سنگ، ساروج، آجر و سنگ‌هاي تراشيده استفاده شده است. پل تاريخي گاران در 10 كيلومتري شمال شرقي مريوان و در مسير گاران – تيژتيژ واقع شده و در زمان‌هاي نه چندان دور ارتباط بين دو منطقه اسلام دشت و گاران مريوان را با هم تسهيل مي‌كرد. پل گاران شهر مريوان را به سنندج متصل مي‌كرده و در دوران واليان اردلان در زمان صفويه مرمت شده است اما پيشينه پل گاران به زمان ساسانيان بر مي‌گردد و تا سال 1320 از پل گاران استفاده مي‌شده است.پل تاريخي گاران مريوان در سال 1379 توسط سازمان ميراث فرهنگي با شماره 3591 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل جهانگردي مريوان به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر مريوان استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مريوان را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۰:۳۹

دشت بيلو در 15 كيلومتري شهرمريوان قرار دارد. دشت بيلو با پوشش گياهي مناسب و چشمه‌هاي آب و همچنين جنگلهاي اطراف دشت بيلو پذيرايي تعداد زيادي از اهالي شهر و روستاهاي اطراف مي‌باشد. مردم در دامن طبيعت زيبا و سرسبز دشت بيلو بويژه درطول روز و ايام تعطيلات ساعتها وقت خود را به تفرج در دشت بيلو سپري مي‌كنند. زمينهاي اطراف دشت بيلو در گذشته جهت برنج‌كاري استفاده مي‌شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي مريوان به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر مريوان استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل زريوار مريوان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مريوان را نيز به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۷:۵۹

دره مرادبيك يكي از باصفاترين و زيباترين دره‌هاي استان همدان است كه در جنوب شهر همدان قرار داردو روستايي به همين نام در غرب دره مرادبيك همدان در حدود ۲ كيلومتري دره مرادبيك ديده مي‌شود كه يكي از زيباترين روستاهاي همدان است, دره مرادبيك همدان برخلاف ساير دره‌هاي الوند همچون دره گنج‌نامه كه در مسير راه‌هاي باستاني قرار داشته است، در منطقه بسته‌اي واقع شده كه تردد در دره مرادبيك بسيار اندك بوده است و تنها راه ارتباطي، راه مالروي انتهاي دره است كه از طريق دره چشمه فرشه در فصول خشك سال با روستاي پشت كوه كه در يال غربي الوند قرار دارد، ارتباط مي‌يابد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سفير همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۷:۴۴

شير سنگي يكي از آثار تاريخي شهر همدان است كه قدمتش به دوران مادها مي رسد,كارشناسان ميراث فرهنگي مي گويند، مجسمه شير سنگي شهر همدان قبل از حمله مرداويج به اين شهر دو عدد بوده و در منابع و كتاب هاي اسلامي از اين مجسمه ها كه دو طرف دروازه شهر همدان بود باب الاسد ياد شده, در زمان حمله ديلميان يكي از اين شيرهاي سنگي به طور كامل خراب شد و دست و پاي مجسمه ديگر هم شكسته شد, مجسمه هاي شيرسنگي همدان به دستور اسكندر به مناسبت يادبود سردار معروفش هنايشيون در دو طرف مقبره او ساخته شده بود, هم اكنون تنها مجسمه شيرسنگي در يكي از ميدان هاي شهر همدان به همين نام و تپه اي باستاني كه در گذشته گورستان دوره اشكانيان بود قرار دارد, شير سنگيهمدان به ثبت ملي رسيده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آرين همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خاتم همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۷:۳۱

حمام قلعه، همان‌طور كه از نامش پيدا است، حمامي سنتي در همدان است. حمام قلعه در يكي از محله‌هاي قديمي و اصيل شهر همدان به نام محله قاشق‌تراشان يا محله قلعه قرار، درخيابان شريعتي قرار دارد. حمام قلعه مربوط به دوره‌ي قاجاز است و مساحتي حدود ۱۵۰۰ مترمربع دارد.حمام قلعه از دو بخش سرد و گرم تشكيل شده است كه ورودي هشتي-شكل دارد. بعد از عبور از هشتي، ابتدا حمام سرد و سپس حمام گرم قرار گرفته است. حمام قلعه بخش مردانه و زنانه داشته است.در سال ۱۳۸۷ خورشيدي، حمام تاريخي قلعه مورد مرمت و نوسازي قرار گرفت. بعد از آن اين حمام تغيير كاربري پيدا كرد و اكنون به عنوان موزه مردم شناسي همدان، پذيراي گردشگران و علاقه‌مندان است. داخل حمام نيز سفره‌خانه سنتي راه‌اندازي شده كه گروه‌هاي موسيقي در حمام قلعه برنامه‌هاي مختلفي اجرا مي‌كنند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل گنجنامه همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اميران همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۷:۱۸

برج قربان يكي از آثار تاريخي قرون هفتم يا هشتم هجري است كه در شهر همدان بين چهار باغ شهيد مدني و خيابان طالقاني جنب دبيرستان ابن سينا قرار دارد. برج قربان مدفن حسن بن عطار حافظ ابو العلا همداني و امراي سلجوقي است.درباره دليل نامگذاري برج قربان ؛به برج قربان، گفته مي‌شود كه در جريان شورش افغان‌ها در دوره صفويه، برج قربان سنگرگاه فردي به اسم قربان بود. او از اهالي محل دفاع و تلاش مي‌كرد شورشيان را دفع كند. به همين دليل مسجد و بقعه به برج قربان شهرت يافت.امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارسيان آزادي همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارسيان بوعلي همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۵۷

مجموعه تاريخي بازار همدان در محدوده خيابان‌هاي باباطاهر، اكباتان و شهدا قرار دارد و عمده بناهاي بازار سنتي مربوط به دوره قاجاريه است. مانند بازارهاي اغلب شهرهاي قديمي ايران، بازار سنتي همدان نيزسرپوشيده است. بعضي بخش‌هاي بازار سنتي پوششي گنبدي شكل دارد. بازار همدان به لحاظ  وجود راسته‌هاي مختص به اصناف مختلف معماري ويژه‌اي دارد. برخي مورخان قدمت بازار سنتي را به دوره سامانيان نسبت مي‌دهند، اما اكثر بازار سنتي بازمانده از دوره قاجاريه است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل بابا طاهر همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارسيان همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۴۳

آرامگاه باباطاهر عريان، عارف، شاعر ايراني‌تبار و دوبيتي سراي اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم در همدان قرار گرفته است. اين آرامگاه در ميداني به نامبابا طاهر عريان در شمال همدان قرار دارد. آرامگاه بابا طاهر عريان در سال ۷۶ در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.در سطح محوطه‌ي داخلي آرامگاه، كاشي‌كاري معرق و تزئينات بسيار ظريفي به كار رفته كه جلوه‌ي خاصي به قسمت‌هاي داخلي مزار داده است. اشعار باباطاهر با لهجه ملايري يا با لهجه‌اي از زبان لري سروده شده‌اند. در محوطه داخلي آرامگاه بابا طاهر عريان ، ۲۴ دوبيتي روي ۲۴ قطعه سنگ زيبا حك شده و در قسمت پايين اطراف محوطه داخلي مزار نصب شده است. همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب مي‌توانيد از آرامگاه بابا طاهر عريان بازديد كنيد. در كنار آرامگاه بابا طاهر عريان ، موزه‌ي صنايع دستياستان همدان قرار دارد كه مي‌توانيد از آن نيز بازديد كنيد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل همدان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۳۰

موزه‌ي بابل» كه به «گنجينه‌ي بابل» شهرت يافته است، يكي از جاذبه‌هاي گردشگري فرهنگي و تاريخي در شهرستان بابل است كه عنوان تنها موزه‌ي مردم‌شناسي مازندران را به خود اختصاص داده است. موزه بابل مجموعهفرهنگي، فعاليت خود را به عنوان موزه‌ي باستان‌شناسي، چوب و مردم شناسي در سال ۱۳۷۵، در ساختمان شهرداري سابق كه در سال ۱۳۰۷ به عنوان بلديه شروع به كار كرده بود، آغاز كرد. پس از چهار سال در سال۱۳۸۲ و پس از تعمير و بازسازي، عنوان تنها موزه‌ي مردم‌شناسي مازندران را به خود اختصاص داد.موزه بابل، تنها موزه‌ي مردم‌شناسي استان مازندران است.آثاري همچون صنايع دستي زنان تركمن صحرا، پوشاك مازندران، گيلان، تركمن و چادر شب‌بافي زنان مازندران را مي‌توان در بخش مردم‌شناسي مشاهده كرد. قهوه‌خانه‌ي سنتي، داروخانه‌ي سنتي، يادمان‌هاي چوبي و باستان‌شناسياز ديگر بخش‌هاي داير در موزه بابل است. جالب است بدانيد كه در موزه بابل ، ظروف و اشيا سفالي متعلق به اواخر هزاره‌ي چهارم، سوم، دوم و اول پيش از ميلاد نيز نگهداري مي‌شود. اشيايي كه نشان دهنده‌ي تمدن كهن مناطق شمالي كشور است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي بابل، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مرجان بابل هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بابل به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]