مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۴:۵۵

جاذبه هاي گردشگري اصفهان در قرن يازدهم هجري، تعدادي از ارامنه ساكن در ارمنستان فعلي به اصفهان منتقل گشته و در دهكده اي در جنوب غرب اصفهان سكونت داده شدند. نام آن دهكده را جلفا گذاشتند. پادشاهان صفوي براساس فراميني كه صادر كردند، آزادي هاي مذهبي براي آنها را تضمين نمودند و اين اقليت ارامنه را مورد حمايت قراردادند. در بين ساكنان جلفا، تجار و افرادي كه دانش فني آن دوران را دارا بودند، وجود داشتند. با كمك و مساعدت تجار ارمني چند كليسا از جمله كليساي وانك احداث گرديد. اكنون جلفا بخشي از شهر اصفهان محسوب مي گردد. كليساي وانك يكي از زيباترين كليساهاي ايران و از جاذبه هاي گردشگري اصفهان است كه داراي آميخته اي از معماري ايراني و اروپائي مي باشد. داخلكليسا و موزه وانك تزئينات هنري از جمله گچبري، نقاشي و طلاكاري وجود دارد. در كنار كليسا وانك ، موزه با ارزشي وجود دارد كه در آن تابلوهاي نفيس نقاشي، كتب خطي و ساير اشيا نفيس هنري ديده مي شود .امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارت اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل طلوع خورشيد اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۴:۳۸

پل خواجو كه‌ از اواخر دوره‌ تيموري‌ شالوده‌ هايي‌ داشت‌، به‌ امر شاه‌ عباس‌ دوم‌، درسال‌ 1060 هجري‌ قمري‌ به‌ صورت‌ امروزي‌ ساخته‌ شد. تزئينات‌ كاشي‌ كاري‌ و نقاشي‌ غرفه‌هاي‌ پل خواجو بيگلربيگي‌، بمنظور اقامت‌ موقتي‌ شاه‌ صفوي‌ و خانواده‌اش‌، بنا شده‌ است‌. نام‌ پل‌خواجو، تحريف‌ كلمه‌ «خواجه‌» است‌ كه‌ به‌ مناسبت‌ لقب‌ بزرگان‌ و خواجه‌ هاي‌ عصر صفوي‌ نام‌ گذاري‌ شده‌ است‌.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سوئيت اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارتيكان اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۴:۲۱

عليقلي آقا نام يكي از خواجه سرايان نيكوكار در زمان شاه سلطان حسين صفوي بود كه مجموعه اي شامل مسجد و بازار و سرا و چهار سو را در اصفهان بنا نهاد. هر يك مجموعه عليقلي آقا كاشيكاري هاي زيبايي دارند و در كنار يكديگر در اوج شكوه و زيبايي به نظر مي رسند. تكميل مجموعه عليقلي آقا تا زمان قاجار نيز ادامه داشت به طوري كه كتيبه هاي موجود اضافه شدن شبستان به مسجد مجموعه عليقلي آقا را در دوره ي قاجار تاييد مي كنند. در دوره پهلوي نيز نقاشي هايي بهمجموعه عليقلي آقا اضافه شد و پس از آن به مرور زمان قسمتهايي از مجموعه عليقلي آقا از بين رفت. بر اساس اسناد و شواهد تاريخي مجموعه عليقلي آقا حدود ۳۱۵ سال قدمت دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سپاهان اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ستاره اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۴:۰۷

آتشگاه نام تپه اي تاريخي از جنس سنگ‌هاي رسوبي است كه قدمتي تاريخي دارد و بناي آتشكده اي را از دوران ساسانيان بر فراز خود جاي داده است. نام اصيل و كهن بنا مِهربين يا دژِ مهربين يا آتشكده ي مهربين مي باشد و امروزه با نام آتشگاه يا كوهِ آتشگاه از آن ياد مي شود.بافت آتشگاه از لايه هاي خشت و ني است و در ارتفاع ۱۰۰ متري نسبت به دشت هاي اطراف قرار دارد. پايه‌هاي بزرگ و خشتي، بقايايي از راه پله‌هاي كنده شده در قلب سنگ و سازه اي گرد و يك اتاق هشت گوشه همه ي آن چيزي است كه از آتشگاه باقي مانده است. نقل است كه موبدان زرتشتي، در اين اتاقآتشگاه از آتش مقدس نگهداري مي كردند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آوين اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خواجو اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۳:۵۱

ميدان امام يا نقش جهان، ميداني مستطيل شكل با ابعاد ۵۶۰ در ۱۶۰ متر مي باشد كه در مركز اصفهان قرار دارد و به عنوان يكي از مجموعه هاي تاريخي مهم شهر شناخته مي شود. ميدان نقش جهان در دوران صفويان و در محل باغي به نام نقش جهان ايجاد شد و در سراسر دوران حكومت شاهان صفوي از رونق برخوردار بود اما در دوره هاي بعد دچار ركود گرديد و آسب هايي به ميدان نقش جهان وارد شد.در چهار سوي ميدان نقش جهان بناهايي تاريخي ديده مي شوند؛ بناهايي همچون عالي‌قاپو، مسجد شاه (اصفهان)، مسجد شيخ لطف‌الله و سردر قيصريه. علاوه بر اين جلوه هاي تاريخي، دور ميدان ۲۰۰ حجره ي دو طبقه وجود دارد كه در اكثر آنها سوغات و صنايع دستي به فروش مي رسند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سنتي اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پيروزي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۳:۳۴

در ورودي اصلي بازار اصفهان يكي از سازه هاي دوران صفويه قرار دارد كه با نام سردر قيصريه شناخته مي شود. در گذشته سردر قيصريه ۳ طبقه داشت كه در اثر تخريب امروزه تنها دو طبقه از سردر قيصريه باقي مانده است. در طبقه ي تخريب شده نقاره خانه قرار داشت و به وسيله ي نواختن موسيقي در آن، اوقات روز به مردم اعلام مي شد. طبقه ي دوم به  امور دفتري و بازرگاني اختصاص داشت و در پايين ترين طبقه حجره هايي براي خريد و فروش در نظر گرفته شده بود.سردر قيصريه شامل چهار درب فرعي، يك دروازه اصلي و يك حوض مي باشد و بر بالاي سردر قيصريه نقاشي‌هايي به قلم رضا عباسي، ناقوس دير هرمز و ساعت قلعه پرتغالي‌ها به چشم مي خورد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل چهل پنجره اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سفير اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۳:۱۷

توحيدخانه نام بنايي مربوط به دوران صفويه است كه در پشت كاخ عالي قاپو مي باشد و در روزگاران قديم به عنوان مطبخ و زندان كاخ مورد استفاده قرار مي گرفته است. در منابعي آمده كه توحيد خانه در دوران شاه عباس اول به عنوان محلي براي تجمع صوفيان شناخته مي شد و محل گرد هم آمدن آنها در شب هاي جمعه بود. آنها در اين مراسم به جان شاه دعا مي كردند و خود شاه نيز گاهي در توحيد خانه حضور مي يافت. همين امر سبب شد تا توحيدخانه به عنوان يك مكان مقدس، معرفي گردد و  هيچ كس حق نداشت با سلاح به آن وارد شود.در سال‌هاي حكومت قاجار، توحيد خانه از رونق و تقدس افتاد و در دوران پهلوي نيز علاوه بر تبديل گنبد توحيد خانه به زندان، در بخشي از زمين‌ هاي توحيدخانه ساختمان‌ هايي براي شهرباني ساخته شد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آسمان اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كوثر اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۲:۵۸

عمارت عالي قاپو نام بنايي باشكوه است كه به عنوان يكي از مهم ترين شاهكارهاي معماري اوايل قرن يازدهم هجري شناخته مي شود. با توجه به منابع تاريخي، عمارت عالي قاپو نقش دروازه مركزي و ورودي را براي كليه ي قصرهاي دوران صفويه در محدوده ميدان امام ايفا مي كرده و اين ميدان را به دولتخانه و عماراتي مانند ركيب خانه، جبه خانه، تالار تيموري، تالار طويله، تالار سرپوشيده و كاخ چهلستون و ديگر عمارات مربوط مي ساخته است.شالوده ي عمارت عالي قاپو در دوره شاه عباس اول ايجاد شد و در دوره هاي بعد، تغييراتي در عمارت عالي قاپو صورت گرفت. با وجود آسيب هايي كه در طول تاريخ به عمارت عالي قاپو وارد شده اما هنوز هم مي توان شاهكارهايي از تزيينات و نقاشي هاي عصر صفويه و تزيينات ويژه ي هر يك از ۵ طبقه ي عمارت عالي قاپو و ايوان بزرگعمارت عالي قاپو را لمس نمود و زبان به تحسين گشود.نام عمارت عالي قاپو از دو واژه عالي و قاپو تشكيل شده است كه در كنار هم به معناي سردر بلند يا درگاه بلند به كار مي روند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل عباسي ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عالي قاپو اصفهان  هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۲:۴۴

كاخ هشت‌ بهشت يك كاخ تاريخي در شهر اصفهان است كه در دوران حكومت شاه سليمان صفوي و به سبك معماري اصفهاني در دو طبقه و در ميان باغي بزرگ ساخته شد. كاخ هشت بهشت روزگاري به عنوان زيباترين كاخ عالم شناخته مي شد. كاخ هشت بهشت از حيث تزيينات يكي از نمونه هاي كم نظير معماري ايراني در عصر صفويه است و به گفته برخي از كارشناسان تاريخ، كاخ هشت بهشت براي هشت سوگلي حرم پادشاه در نظر گرفته شده بود و ۴ نفر در طبقه ي همكف و ۴ نفر در طبقه ي اول زندگي مي كردند.يكي از ويژگي هاي قابل توجه كاخ هشت بهشت وجود يكپارچگي در ميان فضاهاي آن است و در عين تنوع و گوناگوني فضاها وحدت در ميان آنها به چشم مي خورد. سقف پوشيده از مقرنس هاي گچي و آينه كاري هاي بر روي ديوار از ديدني ترين قسمت هاي كاخ هشت بهشت به شمار مي روند.امكانات رفاهي، نزديكي با رزرو هتل اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عباسي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۲:۲۳

يكي از تماشايي ترين بناهاي تاريخي اصفهان كاخ چهلستون مي باشد كه مساحتي بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده است. كاخ چهلستون در ميان باغي چشم نواز قرار دارد و هسته ي اوليه ي كاخ چهلستون كوشكي است كه شاه عباس اول، آن را بنا نهاد و در سلطنت شاه عباس دوم، با اعمال تغييراتي كلي در كاخ چهلستون ، تالار آينه، تالار ۲۰ ستون، دو اتاق بزرگ شمالي و جنوبي تالار آينه، ايوان هاي طرفين سالن پادشاهي و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزيينات نقاشي و آينه كاري و كاشي كاري ديوارها و سقف ها به كاخ چهلستون افزوده شد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]