woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
موزه
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱

يكي از بناهاي تاريخي بندرعباس حمام گله داري است كه به صورت موزه اي درآمده و در بخش مركزي شهر در محله بازاراوزي‌ها قرار گرفته است. مي توان گفت كه حمام گله داري تنها حمامي است كه از گذشته بندرعباس باقي مانده و قدمت حمام گله داري به تاريخ قاجار برمي گردد.در گذشته مردم از حمام گله داري به عنوان حمام عمومي استفاده مي كردند و از سال ۱۳۷۹، سازمان ميراث فرهنگي استان هرمزگان حمام گله داري را به عنوان موزه مردم شناسي انتخاب كرد و با درست كردن فضا و نصب مجسمه هايي، حمام گله داري را به يكي از جاذبه هاي بندرعباس تبديل كرد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل ايران بندرعباس به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بندرعباس استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بندرعباس را نيز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱


محلهٔ سورو در غرب شهر بندرعباس قرار دارد . از محلهٔ سورو سكه‌هاي متعددي مربوط به دوران مختلف به ويژه دوران ساساني، صفويه و قاجاريه به دست آمده‌است كه اكنون در موزه بندرعباس نگهداري مي‌شود بندر سورو كه امروزه محله اي در بندر عباس مي باشد و از دوره هخامنشي مسكوني بوده ، همچنان به رونق خود افزود ، علت توجه بازرگانان دوره به محلهٔ سورو بندر و قريه كوچك دو دليل عمده داشت ، يكي به سبب نزديكي به هرمز و ديگري در مسير راه تجاري فارس به هرمز قرار داشت. لذا محلهٔ سورو اهميت خود را در دوره هاي پس از اين نيز از دست نداد . گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هرمز بندرعباس به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بندرعباس استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آتيلار بندرعباس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بندرعباس را نيز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱

موزه بندرعباس يكي از بزرگترين و جالبترين موزه هاي مرم شناسي جنوب ايران است.. موزه بندرعباس در حدود يك دهه از افتتاح آن مي گذرد و هر روز پذيراي گردشگران بسياري است تا گوشه اي از زندگي و تاريخ اين سرزمين را به آن ها معرفي كند.موزه بندرعباس شامل دو هزار و پانصد شي ارزشمند باستاني از هزاره سوم پيش از ميلاد تا دوره پهلوي مي باشد. موزه بندرعباس با زير بناي ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و در ساختماني سه طبقه در محوطه ي تاريخي بركه‌هاي باران قرار دارد.طبقه اول موزه بندرعباس شامل فضاي عمومي، خدماتي، كتابخانه تخصصي و نمايشگاه، طبقه دوم مربوط به بخش مردم شناسي و طبقه سوم به بخش باستان شناسي تعلق دارد. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هما بندرعباس به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر بندرعباس استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خليج فارس بندرعباس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بندرعباس را نيز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱

شهر زير زميني كاريز در فاز يك خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي صنايع دستي ايران و جهان، رستوران سنتي و جديد، موزه سالن آمفي تئاتر سالن كنفرانس، گالري هاي هنري تقسيم و قابل بهره برداري خواهد بود. شهر كاريز در عمق 16 متري زير زمين قرار دارد. سقف شهر زير زميني كاريز هشت متر ارتفاع و بيشتر سقف شهر زير زميني كاريز مملو از سنگواره ، صدف و مرجان هايي است كه با نظر كارشناسي 270 تا 570 ميليون سال قدمت دارد و تك تك آن شناسايي و داراي شناسنامه رسمي است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل جام جم كيش به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر كيش استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سيمرغ كيش هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كيش را نيز به همراه دارد.       


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱

كاخ ميان پشته انزلي در ميان پشته و بين دو پل انزلي و پل غازيان در محوطه وسيعي واقع شده است, بدنه ساختمان كاخ ميان پشته انزلي دو جدار و از بلوك سيماني ساخته شده داراي ۱۱ اتاق و يك سالن پذيرايي و چهار سرويس حمام و دستشويي با نماي بسيار زيباست,كاخ ميان پشته انزلي در حال حاضر موزه نظامي ‌مي‌باشد و انواع سلاحهاي گرم و سرد از زمان صفويه تا كنون در معرض ديد عموم است, موزه نظامي ‌بندرانزلي در ساختماني قرار گرفته كه خود موزه‌اي از معماري و هنر است,كاخ ميان پشته انزلي كه در ميان باغ دلگشايي با درختهاي نارنج و سرو محصور شده از شمال به آبهاي نيلگون خزر نظاره دارد,بناي كاخ ميان پشته انزلي كه به كاخ ميان پشته معروف است در سال۱۳۱۰ به دستور رضاخان و به دست مهندسان ايراني ساخته شده است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل هاي بندر انزلي به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر انزلي استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي انزلي هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر انزلي را نيز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/9/26  ساعت: ۱۱

عمارت آصف در سه دوره تاريخي ساخته شده و به شكل و شمايل امروزي اش كه بنايي است پرهيبت و جدا افتاده از تاريخ تبديل كرده است. احداث بناي اوليه به دوره صفوي برمي گردد و قسمت هاي ديگر عمارت زيبا وتاريخي آصف در دوره قاجار و پهلوي به آن اضافه شده. جايي مخصوص زندگي اعيان كه اين روزها درهايش به روي عموم بازشده. جذابيت هاي عمارت آصف به همينجا محدود نمي‌شود و حمام داخل عمارت آصف و نقش و نگارهايش و موزه مردم شناسي عمارت آصف قشنگي‌هايش را چندبرابر كرده. عمارت آصف در خيابان امام خميني واقع است. گردشگران پس از گردش در مناطق تفريحي، گردشگري و بازديد از مناطق ديدني با رزرو هتل جهانگردي سنندج به استراحت پرداخته و از امكانات رفاهي هتل هاي شهر سنندج استفاده نمايند، ضمنا شرايط مطلوب، آرامش، راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سنندج را نيز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

حمام قلعه، همان‌طور كه از نامش پيدا است، حمامي سنتي در همدان است. حمام قلعه در يكي از محله‌هاي قديمي و اصيل شهر همدان به نام محله قاشق‌تراشان يا محله قلعه قرار، درخيابان شريعتي قرار دارد. حمام قلعه مربوط به دوره‌ي قاجاز است و مساحتي حدود ۱۵۰۰ مترمربع دارد.حمام قلعه از دو بخش سرد و گرم تشكيل شده است كه ورودي هشتي-شكل دارد. بعد از عبور از هشتي، ابتدا حمام سرد و سپس حمام گرم قرار گرفته است. حمام قلعه بخش مردانه و زنانه داشته است.در سال ۱۳۸۷ خورشيدي، حمام تاريخي قلعه مورد مرمت و نوسازي قرار گرفت. بعد از آن اين حمام تغيير كاربري پيدا كرد و اكنون به عنوان موزه مردم شناسي همدان، پذيراي گردشگران و علاقه‌مندان است. داخل حمام نيز سفره‌خانه سنتي راه‌اندازي شده كه گروه‌هاي موسيقي در حمام قلعه برنامه‌هاي مختلفي اجرا مي‌كنند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل گنجنامه همدان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اميران همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

آرامگاه باباطاهر عريان، عارف، شاعر ايراني‌تبار و دوبيتي سراي اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم در همدان قرار گرفته است. اين آرامگاه در ميداني به نامبابا طاهر عريان در شمال همدان قرار دارد. آرامگاه بابا طاهر عريان در سال ۷۶ در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.در سطح محوطه‌ي داخلي آرامگاه، كاشي‌كاري معرق و تزئينات بسيار ظريفي به كار رفته كه جلوه‌ي خاصي به قسمت‌هاي داخلي مزار داده است. اشعار باباطاهر با لهجه ملايري يا با لهجه‌اي از زبان لري سروده شده‌اند. در محوطه داخلي آرامگاه بابا طاهر عريان ، ۲۴ دوبيتي روي ۲۴ قطعه سنگ زيبا حك شده و در قسمت پايين اطراف محوطه داخلي مزار نصب شده است. همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب مي‌توانيد از آرامگاه بابا طاهر عريان بازديد كنيد. در كنار آرامگاه بابا طاهر عريان ، موزه‌ي صنايع دستياستان همدان قرار دارد كه مي‌توانيد از آن نيز بازديد كنيد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل همدان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي همدان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر همدان به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

موزه‌ي بابل» كه به «گنجينه‌ي بابل» شهرت يافته است، يكي از جاذبه‌هاي گردشگري فرهنگي و تاريخي در شهرستان بابل است كه عنوان تنها موزه‌ي مردم‌شناسي مازندران را به خود اختصاص داده است. موزه بابل مجموعهفرهنگي، فعاليت خود را به عنوان موزه‌ي باستان‌شناسي، چوب و مردم شناسي در سال ۱۳۷۵، در ساختمان شهرداري سابق كه در سال ۱۳۰۷ به عنوان بلديه شروع به كار كرده بود، آغاز كرد. پس از چهار سال در سال۱۳۸۲ و پس از تعمير و بازسازي، عنوان تنها موزه‌ي مردم‌شناسي مازندران را به خود اختصاص داد.موزه بابل، تنها موزه‌ي مردم‌شناسي استان مازندران است.آثاري همچون صنايع دستي زنان تركمن صحرا، پوشاك مازندران، گيلان، تركمن و چادر شب‌بافي زنان مازندران را مي‌توان در بخش مردم‌شناسي مشاهده كرد. قهوه‌خانه‌ي سنتي، داروخانه‌ي سنتي، يادمان‌هاي چوبي و باستان‌شناسياز ديگر بخش‌هاي داير در موزه بابل است. جالب است بدانيد كه در موزه بابل ، ظروف و اشيا سفالي متعلق به اواخر هزاره‌ي چهارم، سوم، دوم و اول پيش از ميلاد نيز نگهداري مي‌شود. اشيايي كه نشان دهنده‌ي تمدن كهن مناطق شمالي كشور است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي بابل، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مرجان بابل هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر بابل به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

موزه كاخ مرمر رامسر در محل كاخ سلطنتي رامسر قرار دارد كه علاوه بر اشيايي كه به نمايش گذارده شده، ساختمان كاخ نيز ديدني است, موزه كاخ مرمر رامسر در دوران پهلوي در سال 1316 خورشيدي در ميان باغي بزرگ با شيوه معماري اروپايي و توسط معماران آلماني ساخته شده است, سنگ‌هاي مرمر سفيد رنگ در تزيينات خارج بنا، ستون‌ها و مجسمه حيوانات به كار رفته و به موزه كاخ مرمر رامسر جلوه‌اي ويژه بخشيده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل اشك رامسر ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ليان رامسر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر رامسربه همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

شهرستان رامسر با مناظر زيبا و جاذبه‌هاي منحصر به فرد طبيعي، يكي از مناطق برتر كشور در گردشگري طبيعي است و سالانه پذيراي مسافران و گردشگران كثيري ميباشد,آب وهواي رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان سرد است وجود كمترين فاصله بين كوه و دريا در سرتاسر كرانه درياي خزر، آب‌گرم‌هاي معدني، بوستان‌هاي جنگلي، آبشارها، غارها، چشمه‌ها، فرهنگ بومي غني، صنايع دستي متنوع، صدها مركز اقامتي و پذيرايي و تفريحي شهر رامسر را به عنوان قطب مهم گردشگري در كشور و جهان مطرح كرده است, از جمله مناطق ديدني شهر رامسر ،  آب‌هاي گرم معدني، بوستان جنگلي صفارود، دهستان جواهرده، قلعه ماردكوه، كاخ موزه و,,, مي‌باشد,رامسر را عروس شهرهاي ايران لقب داده‌اند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارسيان رامسر ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل بام سبز رامسر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر رامسربه همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

كلار نام شهر و تپه باستاني در محدوده كلاردشت امروزي است. تپه كلار يكي از ديدني ها و آثار تاريخي بخش كلاردشت است كه نقش مهمي در روشن شدن ابهامات باستان شناسي حاشيه جنوبي درياي خزر دارد، از اين رو تپه كلار را بهشت كاوشگران ناميده اند. جام طلايي دو شير يا جام كلاردشت يكي از آثار باستاني است كه در تپه كلار كشف شده است. قدمت اين جام حدود ۸۰۰ سال پيش از ميلاد است. جام طلايي كلاردشت در تهرانموزه ي ايران باستان نگهداري مي شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل كلاردشت ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي كلاردشت هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كلاردشت به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

يكي از برجسته ترين حمام هاي تاريخي ايراني با وسعت 1102 مترمربع در شهر كاشان در محله سلطان امير احمد در خيابان علوي واقع گرديده است. حمام تاريخي سلطان امير احمد كه متعلق به دوره سلجوقيان است به علت مجاورت با امام زاده سلطان امير احمد به اين نام معروف گرديده است. حمام تاريخي سلطان امير احمد با كاشي هاي منحصر به فرد آبي فيروزه اي چندين بار مورد مرمت و بازسازي واقع شده و امروزه به عنوان موزه تحت پوشش سازمان رفاهي و تفريحي شهرداري مورد بازديد عموم قرار ميگيرد، همچنين بام حمام تاريخي سلطان امير احمد يكي از زيباترين بام هاي گنبدي شكل ايران به شمار مي آيد.  امكانات رفاهي، نزديكي خانه عامري كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عامري هاي كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۱

جاذبه هاي گردشگري اصفهان در قرن يازدهم هجري، تعدادي از ارامنه ساكن در ارمنستان فعلي به اصفهان منتقل گشته و در دهكده اي در جنوب غرب اصفهان سكونت داده شدند. نام آن دهكده را جلفا گذاشتند. پادشاهان صفوي براساس فراميني كه صادر كردند، آزادي هاي مذهبي براي آنها را تضمين نمودند و اين اقليت ارامنه را مورد حمايت قراردادند. در بين ساكنان جلفا، تجار و افرادي كه دانش فني آن دوران را دارا بودند، وجود داشتند. با كمك و مساعدت تجار ارمني چند كليسا از جمله كليساي وانك احداث گرديد. اكنون جلفا بخشي از شهر اصفهان محسوب مي گردد. كليساي وانك يكي از زيباترين كليساهاي ايران و از جاذبه هاي گردشگري اصفهان است كه داراي آميخته اي از معماري ايراني و اروپائي مي باشد. داخلكليسا و موزه وانك تزئينات هنري از جمله گچبري، نقاشي و طلاكاري وجود دارد. در كنار كليسا وانك ، موزه با ارزشي وجود دارد كه در آن تابلوهاي نفيس نقاشي، كتب خطي و ساير اشيا نفيس هنري ديده مي شود .امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارت اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل طلوع خورشيد اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۱۰

حمام تاريخي نصر شهر خلخال كه ساخت حمام نصر به دوران قاجاريه باز مي‌گردد مانند ديگر حمام‌هاي تاريخي ايراني داراي يك محوطه خدمات، خزينه، سربينه است كه با چند در ورودي و خروجي به هم متصل مي‌شوند. امروزه از حمام قديمي نصر به عنوان موزه شهر خلخال استفاده مي‌شود و ورود به حمام نصر براي بازديد كنندگان آزاد است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خلخال ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي خلخال هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خلخال به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۰۹

يكي از مقصدهاي گردشگري معروف اردبيل را بايد بقعه شيخ صفي الدين دانست. بقعه شيخ صفي الدين در ميدان عالي قاپو اردبيل كه بهترين مكانبراي كساني است كه عاشق مكان هاي تاريخي و مذهبي هستند. تنها اثرثبت شده اردبيلي ها در ميراث جهاني يونسكو كه البته مقبره بسياري از كشتهشدگان جنگ چالدران نيز در آنجا حضور دارد.بقعه شيخ صفي الدين ، جشنوارهاي از كاشي كاري معرق و مقرنس، خط خطاطان بزرگ دوره صفوي، گچ بريكتيبه هاي زيبا، نقره كاري، منبت هاي ارزنده و تذهيب و طلا كاري است. جاييكه عاشقان هنر و معماري ايران را به راستي عاشق و شيفته اين هنر هيجان انگيز مي كند. در ديدار از بقعه شيخ صفي الدين ، از تماشاي قنديل خانه،غافل نشويد.لازم به ذكر است كه يك جفت قالي ايراني معروف در آرامگاه شيخصفي‌الدين اردبيلي يافت شده است. اين قالي از نظر طرح و بافت يكي ازنفيس‌ترين و مشهورترين قالي‌هاي جهان است كه در فهرست ۵۰ اثر شاهكارهنري برگزيده جهان قرار گرفته است. قالي اردبيل يك سند تاريخي با تاريخ وامضا است و در سال ۹۱۸خورشيدي (۹۴۶ ه.ق / ۱۵۳۹ ميلادي) در سيزدهمين سال پادشاهي شاه تهماسب بافته شده است. تار و پود آن ابريشمي است وگره‌هاي فارسي دارد و در موزه آبرت هال لندن نگهداري مي شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي اردبيل ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سبلان اردبيل هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اردبيل به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۰۹

موزه اروميه از دو بخش باستان شناسي و مردم شناسي تشكيل شده كه آثاري از دوران هاي مختلف تاريخ اين سرزمين به خصوص اشياء بسيار قديمي مربوط به دوران هاي ما قبل تاريخ را در موزه اروميه نگهداري مي كنند. همچنين در موزه اروميه لباس هاي محلي زري دوزي و مخمل هاي قلاب دوزي و كتاب هاي خطي و كارهاي ظريف مينياتوري و غيره به نمايش گذاشته شده است. در سالن باستان شناسي موزه اروميه آثار بسيار نفيس مكشوفه از تپه هاي باستاني استان ، از آغاز دوره نوسنگي تا پايان دوره قاجاريه قرار دارد . در سالن مردم شناسي موزه اروميه فرهنگ بومي و سنتي منطقه از اواخر دوران صفويه تا به امروز در معرض نمايش است.امكانات رفاهي، نزديكي با رزرو هتل هاي اروميه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل دنيز اروميه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۰۹

يكي از قشنگ‌ترين موزه‌هاي تبريز، موزه قاجار است. موزه قاجار كه پيش از اين خانه اميرنظام گروسي، از رجال سياسي دوره ناصرالدين شاه بوده، عمارتي زيبا با حياطي پر از گل دارد و سفري است به دوره قاجار. موزه قاجار بخش هاي مختلفي دارد، يك تالار موزه قاجار مخصوص پول و سكه‌هاي دوره قاجار است، تالاري ديگر مختص ظرف و ظروف، تالاري براي كاشي هاي رنگارنگ، تالاري براي تفنگ و اسلحه و تالاري براي ساز و تالارهايي هم براي وسايل ديگر.موزه‌ قاجار در يكي از محله‌هاي قديمي تبريز به نام ششگلان قرار دارد. خياباني كه مي‌توان خانه‌هاي قديمي زيادي در آن پيدا كرد. مقبره الشعرا كه مدفن بيش از40 شاعر نامدار ايراني از جمله شهريار، قطران و اسدي طوسي است در اين خيابان قرار گرفته. در نزديكي اين خيابان خانه تاريخي صادقي واقع شده كه رستوران و شربتخانه هم دارد .امكانات رفاهي، نزديكي هتل زيبا تبريز، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر تبريز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۰۹

موزه‌ي آذربايجان در مركز شهر تبريز و در جوار مسجد كبود واقع شده است. موزه‌ي آذربايجان در حال حاضر با سه سالن نمايش به ابعاد ۱۲ × ۳۷ متر و چند اتاق اداري و كتابخانه، يكي از بزرگترين موزه‌هاي كشور است. كل زيربناي موزه‌ي آذربايجان ۲۴۰۰ متر مربع است. موزه‌ي آذربايجان با دارا بودن ۲۳۰۰ قطعه اشياء عتيقه و هنري ثبت شده و بيش از يك هزار شيء غيرثبتي و در حال بررسي، يكصد جلد كتاب خطي نفيس و ۲۵۰۰ جلد كتاب چاپي در زمينه‌هاي تاريخ و باستان شناسي و علمي، در مركز توجه دوستداران فرهنگ و هنر كشورمان و جهانگردان خارجي قرار دارد و به طور متوسط همه ساله در حدود يكصد هزار نفر از موزه‌ي آذربايجان بازديد مي‌كنند. از سه سالن موجود موزه‌ي آذربايجان شامل زيرزمين، طبقه‌ي اول و دوم با عناوين نمايشگاه‌هاي دائمي آثار هنري، باستان شناسي، مردم شناسي و مشروطيت بهره‌برداري مي‌شود. امكانات رفاهي، نزديكي هتل گسترش تبريز، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل بين المللي تبريز هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر تبريز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

نويسنده :hotelgashtiran
تاريخ: 1397/6/19  ساعت: ۰۹

در سال ۱۳۴۵ توسط خليفه‌گري ارامنه در كليساي مريم مقدس، موزه‌اي ترتيب داده شد كه انواع اشياء عتيقه از قبيل كتاب‌هاي نفيس خطي، طومارها، فرمان‌ها، تابلوهاي نقاشي، نشان‌ها، سكه‌ها، نگين‌ها، سلاح‌ها، عصاها، ظروف نقره‌اي، مسي، سفالي، چيني، بلورآلات، زينت‌آلات، هنر چوبي و ده‌ها اثر ظريف و پرارزش ديگر كه نزد خانواده‌هاي ارمني بود، گردآوري و در موزه ارامنهداده شده است. موزه ارامنه در خيابان شريعتي شهر تبريز قرار دارد و تعدادي از آثار تاريخي موجود در موزه ارامنه به شرح زير مي‌باشد: صندلي منبت كاري مخمل پوشي كه در سال ۱۷۲۸ ميلادي براي اسقف اعظم كليساي باستاني آختامار ساخته شد. عصاي متعلق به اسقف اعظم، تاريخ ساخت  1825ميلادي، ناقوس كليساي آختامار، تاريخ ساخت ۱۸۳۱ ميلادي، كتيبه‌هاي مرمرين مربوط به دوره‌ي ناصرالدين شاه، ۱۱۷ جلد نسخه‌ي خطي فارسي و عربي،  ۳۵ جلد نسخه‌ي خطي ارمني، يك طومار عبري روي پوست آهو، نسخه‌ي نفيسي از خمسه‌ي نظامي به تاريخ تحرير ۱۰۵۲ ه.ق.امكانات رفاهي،نزديكي هتل كايا تبريز، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كايا هنگامبازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر تبريز به همراه دارد.


برچسب‌ها:

[ ]